Jak zadat loutku


Pro věrohodné vyrobení loutky od Vás potřebujeme co nejvíc informací o tom, jak by měla vypadat. Doporučujeme zaslat materiály dva měsíce předem.

Důležité je poslat fotografie obličeje, které by zároveň měly být nejkvalitnější, abychom si je mohli přiblížit a prohlédnout detaily.

  1. přední pohled (en face)
  2. boční pohled (profil, nejlépe z obou stran)

Dále pak fotografii nebo nákres/popis celé postavy:

  1. v ideálním případě přední a boční pohled
  2. popis pozice/situace v jaké by se měla loutka nacházet (stojí, sedí, v pohybu, atd…)

A nakonec popis hlavních rysů, které by neměly chybět:

  • oblečení, pozice, rekvizity, doplňky, viditelné znaky, které chcete na loutce zachovat (barva očí, piha, odstáté uši, velké nohy, atd…)
  • Pozor! Vždycky je vhodné do popisu uvést barvu očí, hlavně, pokud je výrazná (modrá, zelená, hodně světlá/tmavá). Fotografie totiž v drtivé většině případů barvu zkreslují (úplně běžně se stává, že modrooký blonďák má na jedné fotce oči hnědé, na druhé třeba do zelena :)


DÁLE NÁM NAPIŠTE

Pokud chcete zabránit prozrazení dárku (internet je mocný nástroj :), zařadíme figurku do našeho veřejného portfolia teprve až nám napíšete, že je předaná. 

Kam budeme loutku doručovat. Do okolí Prahy a Kolína Vám loutku rádi dovezeme a Vy ušetříte na poštovném.

BUĎTE “NA PŘÍJMU”

Každá figurka je originál a zaslouží si zvláštní přístup. Proto se ve většině případů stává, že výrobu loutky potřebujeme se zadávajícím konzultovat. V průběhu práce totiž téměř jistě narazíme na něco, na co jsme se nezeptali při “prvním kontaktu” nebo mohou vzniknout jiné technické nesrovnalosti, o kterých byste měli vědět.

Prostě, když si náhodou nevíme rady, tak Vám píšeme zprávu. Rozhodně ne každý den, ale doporučujeme čas od času zkontrolovat poštu ;)